Boşanma Avukatı İzmir Konak hizmetleri ile birlikte İzmir ve bölgesinde hukuki danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. İzmir gibi büyükşehirlerde kişilerin iyi bir avukat bulması oldukça zor oluyor. Sunulan boşanma avukatı hizmeti ile birlikte herhangi bir kayıp meydana gelmeden davalar sonuçlanmakta ve beraberinde müvekkillerimize yardımcı olunmaktadır. Alanında uzman bir şekilde hizmet sunan boşanma avukatı aynı zamanda mevcut alanlarda tam destek sağlar. Tüm etik kurallar başta olmak üzere sonuç odaklı çözümler meydana gelir. İzmir’de etkili bir boşanma avukatı arıyorsanız bizle iletişime geçebilirsiniz.Boşanma davaları esnasında avukatlar arasında yer alarak İzmir ve genelinde tüm bölge ve hukuki alanda hizmet sunulmakta. Boşanma avukatları esnasında müvekkillerimiz in herhangi bir kayıp yaşamaması amacıyla davada sonuç odaklı bir çalışma yürütülmektedir. Boşanma alanında tamamen tecrübeli avukatlardan oluşan kadro bu alanda aile hukuku temellerini baz alarak destek sağlanmakta.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Boşanma Avukatı İzmir Konak hizmeti ile birlikte hukuki anlamda evlilik ilişkisi sona erer. Evlilik işlemi ile birlikte medeni durumu evli olan kişiler boşanma işlemi ile birlikte boşanmış kategorisinde sınıflandırılır. Boşanma işlemi ile birlikte eşlerin birbirlerine karşı olan sorumlulukları sona ermektedir.

Evli çift doğrultusunda mahkeme tarafından son karar verilir. Ardından nafaka ve tazminat gibi durumlar belirlenir. Boşanma meydana gelebilmesi için Medeni Kanun doğrultusunda maddeler arasında belirlenmiş olan sebebin bulunması gerekir. Boşanmaya neden olan başlıca nedenler şu şekildedir;

  • Aldatma, evliyken bir kadının ya da bir adamın birbirini aldatması boşanma nedenleri arasında yerini alır.
  • Cana kastedilmesi,
  • Kötü davranışlarda bulunulması,
  • Çeşitli suçlarda bulunulması,
  • Terk doğrultusunda boşanma,
  • Yaşanılan akıl hastalıkları doğrultusunda boşanma,
  • Evlilikte sarsılma oluşması,
  • Fiziksel ve psikolojik şiddet,
  • Aşırı düzeyde kıskançlık, olarak sınıflandırılır.

Boşanma Davası Açma

Boşanma davasının açılması veya anlaşmalı ya da çekişmeli olması gibi dava türleri ile birlikte işlemler farklılık gösterecektir. Fakat belirlenen iki tür boşanma davasında Aile Mahkemesi tarafından oluşturulur. Evliliğini bitirmek isteyen çıktı tarafından iki nüsha dava dilekçesi verilmesi gerekir. Ardından ise nüfus cüzdanı gibi belgeler temin edilerek boşanma davası açılır.

Boşanma Avukatı İzmir Konak hizmeti ile birlikte uzman boşanma avukatı ekibe sizlere bu alanla yardımcı olmaktadır mevcut davanın açılması ve sonraki işlemlerin başarılı bir şekilde yürütülmesi için çeşitli süreci yönetir. Süreç içerisinde sözleşmelerin imzalanması ve beraberinde bilgilendirilmesi gibi işlemler yer almaktadır. Avukata vekalet verdikten sonra mevcut süreçte, en doğru şekilde en kısa sürede sonuçlanması hedeflenmektedir.

Daha fazla detaylı bilgi almak için boşanma avukatı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir